HAKAN PEKER 'ASİL' İSİMLİ POP PARÇASI DİJİTAL PLATFORMLARDA

HAKAN PEKER 'ASİL' İSİMLİ POP PARÇASI DİJİTAL PLATFORMLARDA

"HAKAN PEKER'DEN MÜZİĞE ASİL BİR ÇALIŞMA GELDİ VE ASİL KLİPLENDİ.”

Türk Pop Müziğinin öncü ve yıllara meydana okuyan ismi Hakan Peker, 2022 yaz sezonu için vurgununu ASİLCE yaptı!

Bu döneme dek yaptığı çalışmalarla müzik dünyasında merak uyandıran Peker, kariyer yaşamının son albümü, 2019- Peker Müzik imzalı ASİL'in video klip çalışmasını sevenlerinin beğenisine sundu.

8 şarkılık son albümünde, albümle aynı ismi taşıyan ASİL şarkısının sözü ve müziği Yalçın Polat'a, düzenlemesi ise Suat Aydoğan’a ait klibin Yönetmen koltuğunda da ünlü klip yönetmeni Kemal Başbuğ oturdu.

YouTube müzik Play’de yayına verildiği andan itibaren beğeni almaya başlayan şarkı, 2022 senesinin yaz sezonunda listelerin en Asil'i olacak gibi...

Kulağınızın pasının silindiği ASİL bir tercih olsun! İyi dinlemeler...

Peker aynı zamanda 18 Mayıs Çarşamba günü İstanbul Vadi JOLLY JOKER sahnesinde de müthiş bir performansla hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor...

Hakan Peker'in, Peker Müzik etiketiyle yayımlanan "Asil" isimli pop müzik türündeki şarkısı, video klibiyle MuzikPlay kanalında!

Şarkıcı, dansçı, müzik yapımcısı, söz yazarı. 5 Şubat 1961’de İstanbul’da doğdu. Çocukluğundan beri dansa tutkulu olan Hakan Peker, sanat yaşamına ilk olarak Seyyal Taner ve Deniz Erkanat’ın dansçısı olarak başladı. 1981 yılında girdiği Türkiye Dans Yarışmasında birincilik alarak kariyer basamaklarına tırmanmaya başladı. Bu tarihten sonra kendi kurduğu “Hakan Peker Dans Grubu” ile TRT’nin eğlence programlarında ve çeşitli yurtiçi, yurtdışı konser organizasyonlarında boy göstermeye başladı.

Türk sanat müziği ve halk müziğine de tutkusu olan Peker, dansla birlikte şarkı söylemeyi birleştirmeyi düşündü. O nedenle pop müziği seçti ve şarkı söylerken aynı zamanda dans figürlerini göstermeyi ihmal etmedi. İlk dönemlerinde İngilizce şarkılar söyleyen Hakan Peker, şarkı ve danslarının beğenilmesi sonrası ilk albümünü çıkarmaya karar verdi. Böylece 1989 yılında “Bir Efsane” albümü doğdu. Albümün çıkış parçası olan “Bir Efsane” çok beğenilerek uzun yıllar dillerden düşmedi. Sanatçı ikinci albümünü 1990 yılında “Camdan Cama” adıyla piyasaya sürdü. İlk iki albümü de çok başarılı bulunan Peker daha sonra kendi prodüksiyon şirketini kurarak hem kendi albümlerini hem de müziğe yeni başlayan bazı yeni sanatçıların albümlerini çıkarmaya başladı. Prodüktörlüğünü yaptığı Burak Kut, Zafer Peker, Özlem Tekin, Ali Güven ve Ayna Grubunun solisti Erhan Güleryüz’ün ilk albümlerini çıkararak onların ünlü olmalarında destek oldu. Daha sonra kendi şirketinden çıkardığı “Hey Corc” ve “Amma ve Lakin” albümleri de müzik kariyerini güçlendirdi. 1995 yılında çıkardığı "Ateşini Yolla" albümü, onun farklı bir döneme girmesine de yol açtı. Bu albümde şarkıların klip yönetmenliklerini de üstlendi.

Sanatçı 2000 yılında “İlla ki” albümüyle Türkiye Müzik Ödüllerinde "En çok satan albüm" ve "Yılın en iyi erkek sanatçı" ödüllerini kazandı. Sanatçının kariyer basamaklarını 2001 yılında çıkardığı, dinlemekten zevk aldığı Türk sanat müziği şarkılarından oluşan “Canım İstedi” adlı özel albüm izledi. 2003 yılında “Aşk Bana Lazım” adlı stüdyo albümünü, 2004 yılında “Taş Gibi” adlı kariyerinin ilk single’ını piyasaya süren Peker, müzik serüvenini 2004 yılında “Yak Beni”, 2006 yılında “Gece Gözlüm” ve 2011 yılında “Karamela” adlı çalışmalarıyla Müzik hayatını sürdürüyor. Son olarak “Mütemadiyen” adşı klibini Özge Ulusoy ile çekti.

Sanatçı ilk evliliğini 1981 yılında yaptı, bu evliliğinden Burak adlı bir oğlu dünyaya geldi. İkinci evliliğini 1986 yılında yaptı ancak 4 yıl sonra ayrıldı. Hakan Peker, üçüncü evliliğini 9 Haziran 2012 yılında menajer Arzu Öztoprak’la yaptı. Nikahı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kıyarken, nikah şahitliklerini ise Orhan Gencebay, Deniz Seki, Müge Anlı, Özlem Toprak ve Tevfik Göksu yaptı. Sanatçının ilk evliliğinden olan oğlu Burak Peker’in bir oğlunun dünyaya gelmesiyle 16 Kasım 2015’te dede oldu.

2015 yılının başlarında Peker Müzik’in iflas ettiğine dair basında çıkan haberlere cevap veren sanatçı şirketinin sorunsuz çalışmasına devam ettiğini açıkladı. Haziran 2015 tarihinde Twitter hesabından paylaşımda bulunan Hakan Peker, bir best of albüm çalışmasının hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğunu sevenlerine bildirdi. Kardeşi Zafer Peker de bir dönem şarkıcılık yaptı. Bir dönem POPSAV Başkanlığı yapan sanatçı kendi prodüksiyon firmasında iş yaşamına devam ederken müzik çalışmalarını da sürdürmektedir.

Albümleri:
Bir Efsane (Nisan 1989), Camdan Cama (Mart 1990), Düş ve Fantezi (Eylül 1990), Hey Corç (Seni Unutmalı), (14 Ağustos 1991), Amma Velakin (Kasım 1993), Yıllardan Sora (1994), Ateşini Yolla (1995), Hakan Peker' (8 Haziran 1995), Salına Salına (Temmuz 1997), Dünden Bugüne Hakan Peker (Aralık 1998), İlla ki (16 Şubat 2000), Canım İstedi (28 Ekim 2001), Aşk Bana Lazım (Mayıs 2003), Taş Gibi (Temmuz 2004), Yak Beni (1 Eylül 2004), Gece Gözlüm (21 Temmuz 2006), Karamela (4 Temmuz 2011).

Söz-Müzik: Yalçın Polat Yönetmen: Kemal Başbuğ

Şarkı Sözleri:
Bir süre sonra bizi yazacak
Bütün tarih kitapları
Aşkımız herkese örnek olacak
Bizimle başlayacak hitapları

Kimse bilmiyor şu an iki bedeniz
Sıradan iki aşk toplam bir ederiz
Bekçisiyiz emanet hayatın
Sevmezsek sahibine ne deriz

Hadi tut elimden
Düşmesin aşk dilimden
Herkes yüreğinden
Mesul olacak
Orda yok yalan hile
Ödül çekilen çile
Sevenler mahşerde bile asil olacak 

Paylaş